Jak vyrábíme přírodní mýdla?

Nejlepší pomocníci, které jsme kdy v koupelnách potkali. Mnohdy jsou univerzální, nemají žádný přebytečný obal, hodí se na dobrodružné cesty a ještě vypadají skvěle!

Tak jak? 

Mýdla vyrábíme tradiční metodou za studena. Není to tak, že bychom je vyráběli na severním pólu a poté je ohřívali v lednici, ale jednoduše při výrobě nepřekročíme určitou teplotu, aby si obsažené suroviny zachovaly co nejvyšší podíl blahodárných látek.

Mýdla tvoříme od základu spojením rostlinných olejů a zásady, poté dochází k saponifikační reakci, neboli zmýdelnění. Během saponifikace vzniká v mýdlech přírodní glycerin, který napomáhá hydratovat pokožku. Hotová mýdla tedy obsahují glycerin, rostlinné oleje a další pečující složky, které přidáváme těsně po saponifikaci (vitamin E, ricinový olej, mangové máslo).

Výroba mýdel metodou za studena má nepopiratelnou výhodu, protože po jejich použití vaše pokožka nebude vysušená, ale naopak jemná, vyživená a opečovávaná.

Šlofíček na polici

Co pak? Den po výrobě mýdla odpočívají ve svých pohodlných formách, poté je vyklopíme a přesuneme na police, kde mají dostatečný přísun vzduchu i tepla. Během prvního týdne přidáme neopomenutelný detail – razítko Sallie. Poté nastává proces zrání, kdy se z mýdel odpařuje přebytečná voda a postupně získávají odpovídající tvrdost. Mýdla se tedy uloží k měsíčnímu spánku a teprve poté jsou připravena na cestu k vám.

Hurá do světa!

Jakmile jsou mýdla dostatečně zocelená šlofíčkem, nastává čas vyrazit do světa. Žádné mýdlo neodchází s prázdnou, ale je vybaveno papírovým kalíškem s krásným a udržitelným designem. Pro pohodlné a bezpečné cestování si mýdlo hoví ve voňavém hnízdečku, které je vytvořeno z dřevité vlny. 

Věřte nám, jakmile “studená” mýdla jednou zkusíte, tak jiná už hledat nikdy nemusíte.