O exfoliaci jste už slyšeli?

Jde o mechanické odstraňování odumřelých kožních buněk. Scruby jsou skvělým způsobem, jak exfoliovat pokožku a zlepšit její zdraví i vzhled. V tomto článku se podíváme na to, co jsou to scruby, jak fungují a jaké jsou jejich benefity.

Co je to “scrub”?

Jedná se o kosmetické výrobky určené k odstraňování odumřelých kožních buněk. Obvykle obsahují hrubší částice, jako jsou kávová zrna, cukr nebo soli, které se aplikují přímo na vlhkou pokožku a jemně se masírují. Naše scruby mají cukrovo-solné složení, ale můžete natrefit i na mleté bylinky. Tělová struhadla navíc obsahují suchý olej, který se pyšní rychlou vstřebatelností.

“Exfoliarmus!”

Pouze tímhle zaklínadlem to nepůjde, musíte pěkně ručně. Při aplikaci produktu na pokožku používejte krouživé pohyby, aby hrubší částice mohly odstraňovat odumřelé kožní buňky a napomohly odhalit novou, zdravou pokožku. Tento způsob exfoliace pomůže zlepšit tón a texturu pokožky. Scruby také pomáhají otevírat póry a odstraňovat nečistoty a toxiny z pokožky, což může pomoci snížit riziko akné a jiných kožních problémů.

Jaké jsou jejich benefity pro pokožku?

1. Zlepšení textury pokožky

2. Otevírání/čištění pórů

3. Stimulace krevního oběhu

4. Bojují proti pigmentovým skvrnám

5. Zlepšení absorpce dalších produktů

Jak správně používat tělové scruby?

Tělová struhadla vždy aplikujte pouze na vlhkou pokožku. Naberte si trošku scrubu do dlaní a jemně jej vmasírujte do pokožky krouživými pohyby. Zároveň se vyvarujte přílišnému tlaku při masáži, stačí masírovat jemně, abyste pokožku zbytečně nepodráždili. Po použití kůži opláchněte teplou vodou, osušte a poté můžete aplikovat další péči, nebo si jen užívat hladkou a vyživenou pokožku díky obsahu suchého oleje.

Kolik “scrubování” už je MOC?

Frekvence používání tělových struhadel závisí na typu vaší pokožky. Pokud máte pokožku citlivou, doporučujeme nižší frekvenci používání (1x týdně). Pokud je vaše pokožka mastná nebo aknózní, lze scrub používat častěji, ale vždy se řiďte svou intuicí a reakcí pokožky.