Mít zdravou a vitální pleť je snem každé ženy. Mnoho faktorů však tuto snahu ovlivňuje: nadměrný stres, nedostatek spánku a nevhodná kosmetika. Nicméně, existuje mnoho způsobů, jak podpořit vitalitu pleti a vrátit jí její zdravý vzhled.

  • Zdravá strava

Je to tak, zdravé a vyvážené stravě se v boji za perfektní pleť nevyhnete, protože je klíčová pro kondici celého těla. Strava by měla být bohatá na ovoce, zeleninu a potraviny s vysokým obsahem antioxidantů (borůvky, broskve, řepa). Také by měla obsahovat dostatek zdravých tuků z ryb, ořechů a semen.

  • Paprsků tak akorát

Přemíra slunce může pleť poškodit, proto bychom se měli vyhýbat opravdu nadměrnému vystavování slunci. Sluneční paprsky si ovšem lze užívat bez obav s kvalitním opalovacím krémem s dostatečným SPF.

  • Živá voda

Bez vody to nepůjde! Vitalita pleti je spojena i s důkladnou vnitřní hydratací. Dostatečný pitný režim pomáhá odplavovat toxiny z těla a přispívá k celkové spokojenosti.

  • Kvalitní kosmetika

Kosmetika v péči o pleť hraje také velkou roli, ovšem sama o sobě ji nespasí. Doporučujeme si vybírat kosmetiku, která neobsahuje agresivní chemikálie a je z většiny přírodní. Při výběru se orientujte vždy dle typu pleti, aby produkty splnily vaše potřeby.

  • Odpočinek

Název pohádky “Sleeping Beauty”  dává absolutní smysl. 🙂 Nedostatek spánku a stres dokáže zamávat s každou pletí, proto bychom si měli dopřát dostatek spánku a pečovat o své duševní zdraví.

  • “Hejbnout” se

Fyzická aktivita pomáhá zlepšit průtok krve, což podporuje zdravý a vitální vzhled pokožky. Doporučujeme pohyb zařadit i do vašich zkrášlujících rituálů, prospěje to tělu i pokožce.

Skočte do toho s námi a zkuste postupně aplikovat jednotlivé kroky, které vám udělají dobře po všech stránkách.