Jílové masky jsou v poslední době stále populárnější a to z dobrého důvodu – mají mnoho přínosů pro zdraví i krásu vaší pokožky. V tomto blogu se podíváme na důvody, proč byste je měli aplikovat i na svůj obličej.

  • čistí póry

Jíl je účinným nástrojem při odstraňování nečistot a toxinů z pórů vaší pokožky, a to bez narušení přirozené ochranné vrstvy pokožky. Jílové masky jsou pak schopné proniknout do hloubky a odstranit nadbytečný maz i nečistoty, které mohou způsobovat akné, pupínky a další problémy. Díky zařazení masek do pleťové rutiny mohou být vaše póry čisté a zdravé.

  • regulují tvorbu kožního mazu

Jílové masky jsou skvělé pro regulaci nadměrné tvorby kožního mazu. Pokud máte mastnou pokožku, může být použití masek velkou pomocí. Jíly obsahují minerály, které pomáhají vyrovnat tvorbu mazu a eliminovat mastnotu, což vede ke zlepšení vzhledu vaší pokožky.

  • vyhlazení pokožky

Masky mají jemnou zrnečnatou strukturu, která působí exfoliačně. Pokud při nanášení masky přidáte krouživou  masáž, tak podpoříte obnovu kůže a její rozjasnění. 

  • přírodní anti-aging

Jíly jsou také účinné v boji proti stárnutí pokožky, protože jsou plné minerálů a antioxidantů, které pomáhají chránit pokožku před volnými radikály, které způsobují její stárnutí. Díky pravidelnému užívání jílových masek na obličej můžete mít pleť mladší a zdravější.

Používání jílových masek je mimo jiné velmi jednoduchou, dostupnou a efektivní variantou v péči o pokožku. Masky doporučujeme nanášet na vlhkou pleť, nenechávat je zaschnout a poté důkladně opláchnout. Vyhlazující a rozjasňující efekt byste měli zaznamenat ihned.

Sallie masky najdete zde!